Μια νέα ετικέτα αναμένεται από την Crooked Stave Artisan Beer Project.
Πρόκειται για την "Coconut Coffee Stout", μια Imperial Stout με 9,5% ABV, ζυθοποιημένη με καρύδα και καφέ.
Η μπύρα θα διατεθεί σε κουτάκι των 473ml, των τεσσάρων τεμαχίων.
Μόνο τα εγγεγραμένα μέλη έχουν το δικαίωμα σχολιασμού των άρθρων.
ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ
Plan b για να περιορίσει τις πιέσεις που δέχεται η αγορά μπύρας λόγω της κατάρρευσης του τουρισμού και της εστίασης -σε επίπεδο κλάδου υπολογίζεται ότι η πτώση εφέτος θα αγγίξει το 30%- "τρέχει" η Ολυμπιακή Ζυθοποιία ρίχνοντας το βάρος της στο on trade κανάλι της αγοράς.
Η εταιρεία ετοιμάζει νέα προϊόντα και ενισχύει τη δομή των πωλήσεων, λέει σε συνέντευξή του στο imerisia.gr ο Σίμων Ανερούσος, διευθυντής πωλήσεων της Ολυμπιακής Ζυθοποιίας.
Άνοιξε το πρώτο πιστοποιημένο μουσείο μπύρας στη Βουλγαρία - Στο μουσείο εκτίθεται πλούσια συλλογή - Έχει πιστοποιηθεί από το Υπουργείο Πολιτισμού της χώρας