Μια νέα ετικέτα κυκλοφόρησε η Nola Brewing Co.
Ο λόγος για την "Peppermint Bark", μια Chocolate Milk Stout με 13% ABV, ζυθοποιημένη με σοκολάτα και καραμέλα.
Η εξαιρετικά περιορισμένης παραγωγής μπύρα διατίθεται σε κουτάκι των 473ml.
Μόνο τα εγγεγραμένα μέλη έχουν το δικαίωμα σχολιασμού των άρθρων.
ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ
Στα 4 εκατ. ευρώ η επένδυση, προκειμένου να καλυφθεί η αύξηση της ζήτησης.
Στο πλαίσιο της Ετήσιας Τακτικής Γεν. Συνέλευσης της Ελληνικής Ένωσης Ζυθοποιών, η οποία πραγματοποιήθηκε για πρώτη φορά διαδικτυακά, συζητήθηκε η πρωτοφανής κατάσταση που βιώνει ο κλάδος της ζυθοποιίας εξαιτίας της πανδημίας του COVID-19 και τα μέτρα αντιμετώπισης που είναι απαραίτητα να ληφθούν τόσο από τις ίδιες τις επιχειρήσεις, όσο και από την κυβέρνηση, προκειμένου να παραμείνει βιώσιμος ο κλάδος την επόμενη ημέρα.
Η Λέων συνεχίζει την ανοδική πορεία που χτίζει τα τελευταία χρόνια με επενδύσεις σε τηλεόραση, out of home πινακίδες, social media & digital campaigns, σινεμά ενώ είχε έντονη παρουσία σε φεστιβάλ και διάφορα events του νησιού μας.
Μια νέα ετικέτα, σε συνεργασία με την Boochcraft Hard Kombucha, κυκλοφόρησε η Karl Strauss Brewing Co.