Μια νέα ετικέτα, σε συνεργασία με την Stillwater Artisanal Ales, κυκλοφορεί η Oskar Blues Brewery.
Πρόκειται για την "That Sticky", μια Sour IPA με 7% ABV, ζυθοποιημένη με λεμονόχορτο.
Η μπύρα θα διατεθεί σε κουτάκι των 473ml.
Μόνο τα εγγεγραμένα μέλη έχουν το δικαίωμα σχολιασμού των άρθρων.
ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ
Η «Ε. Παπαδημητρίου ΑΕ - Ελληνική Ζυθοποιία Ρόδου» δημιουργήθηκε από τον Μανώλη Παπαδημητρίου την δεκαετία του 1980. Ανήσυχος, δημιουργικός και πρωτοπόρος, στόχευσε από νωρίς στην μαζική τουριστική βιομηχανία των Δωδεκανήσων με νέες συσκευασίες (όπως π.χ. το bag in box που σήμερα χρησιμοποιείται ευρύτατα στο κρασί) και απαραίτητα προϊόντα για την τουριστική βιομηχανία, όπως είναι τα αναψυκτικά και ο ζύθος.
Καθήκοντα Managing Director στην Ολυμπιακή Ζυθοποιία ανέλαβε από 1η Σεπτεμβρίου 2023, ο Henrik Fredvig, μέχρι πρότινος Vice President, Sales On Trade στον όμιλο Carlsberg.
Αν και η διάσημη γιορτή μπύρας της Γερμανίας είναι πιθανό να προκαλέσει έξαρση των μολύνσεων από Covid-19, αυτές θα είναι πολύ πιο ήπιες από ό,τι ήταν στο αποκορύφωμα της πανδημίας, δήλωσαν ειδικοί σε θέματα υγείας.