Μια νέα ετικέτα αναμένεται από την Victory Brewing Co.
Πρόκειται για την "Not Going Out", μια υβριδική Βελγικού στυλ Wit Ale και Hazy IPA με 6,4% ABV, dry-hopped με Lotus.
Η μπύρα θα διατεθεί σε κουτάκι των 473ml.
Μόνο τα εγγεγραμένα μέλη έχουν το δικαίωμα σχολιασμού των άρθρων.
ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ
Σε νέα επένδυση για την κατασκευή νέου ζυθοποιείου στην Κομοτηνή προχώρησε η Ζυθοποιία Μακεδονίας Θράκης. Η νέα παραγωγική μονάδα ξεκίνησε να λειτουργεί και πρόκειται για μία κίνηση που έρχεται να ενισχύσει την παραγωγική δραστηριότητα της επιχείρησης στον τομέα της μπύρας τα επόμενα χρόνια.
«Η Ολυμπιακή Ζυθοποιία σημείωσε μια ανάπτυξη πωλήσεων της τάξεως του 30% σε σχέση με πέρυσι, ενώ αντίστοιχο ποσοστό ανάπτυξης πετύχαμε και στο κομμάτι των εξαγωγών μας», τονίζει μιλώντας στην «Η» ο Insights & Innovation Manager της Ολυμπιακής Ζυθοποιίας.
Εκτιμάται ότι θα προσελκύσει παγκοσμίως περί τα 5 δισεκατομμύρια θεατές, οι οποίοι θα καταναλώνουν κατά την παρακολούθηση των αγώνων αλκοολούχα ποτά -κυρίως μπύρα-, αναψυκτικά και πολλά σνακς, κατά βάσιν αλμυρά.