Τα 10α της γενέθλια γιορτάζει η The Wild Beer Co. με την κυκλοφορία μιας νέας ετικέτας.
Ο λόγος για την "Double Deka", μια Milk Stout με 5% ABV, ζυθοποιημένη με σοκολάτα και κακάο από τη Γκάνα.
Η μπύρα διατίθεται σε κουτάκι των 440ml.
Μόνο τα εγγεγραμένα μέλη έχουν το δικαίωμα σχολιασμού των άρθρων.
ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ
Το Σάββατο 2 Οκτωβρίου στην έδρα της Ζυθοποιίας Πηνειού στη Λάρισα πραγματοποιήθηκε η Ετήσια Τακτική Γενική Συνέλευση του ΣΜΑΖΕ με σημαντική εκπροσώπηση μελών τόσο δια ζώσης όσο και διαδικτυακά.
Συγκρατημένη αισιοδοξία για τη σταδιακή ανάκαμψη της αγοράς μπύρας -που δέχθηκε ισχυρό πλήγμα από την εξάπλωση της πανδημίας Covid-19- εκφράζει ο Managing Director της Ολυμπιακής Ζυθοποιίας, Dejan Beko, με γνώμονα ότι η κατηγορία είναι άρρηκτα συνδεδεμένη με την πορεία της κατανάλωσης στο κανάλι της εστίασης και του τουρισμού.
Μια νέα ετικέτα, σε συνεργασία με την Brouwerij Eleven, κυκλοφόρησε η Brouwerij Kees.