Μια νέα ετικέτα κυκλοφόρησε η Jester King Brewery.
Πρόκειται για την "Coolship Bloodbath", μια Farmhouse Ale με 5,5% ABV, ωριμασμένη για δύο μήνες με καφέ Αιθιοπίας.
Η μπύρα διατίθεται σε κουτάκι των 473ml.
Μόνο τα εγγεγραμένα μέλη έχουν το δικαίωμα σχολιασμού των άρθρων.
ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ
80χρονος κάτοικος του Μονάχου που πάσχει από άνοια δραπετεύει από το γηροκομείο για μία επίσκεψη στο Oktoberfest - και καταλήγει με παραϊατρικό προσωπικό του Φεστιβάλ...
Στο πλαίσιο των δράσεων που πραγματοποιεί για την υποστήριξη και ενίσχυση των νέων παραγωγών, η Αθηναϊκή Ζυθοποιία προσφέρει μια πλήρη υποτροφία στο Ι.ΙΕΚ της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής, με έναρξη φοίτησης το ακαδημαϊκό έτος 2020-2021.
Το 90% των Ελλήνων καταναλωτών έκαναν τουλάχιστον μία έξοδο για να καταναλώσουν αλκοόλ, με το ποσοστό των μικρότερων γενεών να είναι ακόμη πιο υψηλό, σύμφωνα με πρόσφατη έρευνα της συνδρομητικής πλατφόρμας Wisdrop.
Νέα ετικέτα για την Clepsydra Nomad Brewing σε συνεργασία με την Sui Generis.