Μια νέα ετικέτα, σε συνεργασία με την Mad Scientist από την Ουγγαρία, κυκλοφόρησε η Tanker Brewery.
Πρόκειται για την "Boggy Nights", μια Berliner Weisse με 4% ABV και 5 IBU, ζυθοποιημένη με άγρια μούρα.
Η μπύρα διατίθεται σε κουτάκι των 500ml.
Μόνο τα εγγεγραμένα μέλη έχουν το δικαίωμα σχολιασμού των άρθρων.
ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ
Η αναβαθμισμένη παραγωγική δυναμικότητα μετά την ολοκλήρωση επενδύσεων 30 εκατ. ευρώ, η «αναρρίχηση» στο Top-3 της ελληνικής αγοράς και οι φιλοδοξίες της ΕΖΑ για διεθνή επέκταση.
Τόσο το 2019 όσο και το 2020 σημαντικό ρόλο στην πορεία της Ολυμπιακής Ζυθοποιίας έχουν οι εξαγωγές όπου την περσινή χρονιά αντιπροσώπευαν το 9% των συνολικών πωλήσεων.
Η Κοπεγχάγη προκρίθηκε στους «16» του Champions League και αποφάσισε να κεράσει μπύρες όλους τους οπαδούς που ήταν παρόντες στον αγώνα με τη Γαλατάσαραϊ.
Σε απεργία για πρώτη φορά μετά από 25 χρόνια προχωρούν οι εργαζόμενοι της Heinekn NV, καθώς το τελεσίγραφο για επίτευξη καλύτερης εργασιακής συμφωνίας, έληξε την Τρίτη.