Μια νέα ετικέτα κυκλοφόρησε η Pühaste Brewery.
Πρόκειται για την "Strata Porter", μια dry-hopped Baltic Porter με 7,5% ABV, ζυθοποιημένη με Strata, με αίσθηση πεύκου, εσπεριδοειδών και σκούρας σοκολάτας.
Η μπύρα διατίθεται σε κουτάκι των 330ml.
Μόνο τα εγγεγραμένα μέλη έχουν το δικαίωμα σχολιασμού των άρθρων.
ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ
Η μέθοδος που έχει αναπτύξει, ενισχύει σημαντικά τη γεύση της μπύρας χωρίς αλκοόλ, μειώνοντας παράλληλα τη χρήση φυσικών πόρων και τις εκπομπές CO2, ευθυγραμμιζόμενη με τους παγκόσμιους στόχους βιωσιμότητας.
Το πρώτο ζυθοποιείο στα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα (ΗΑΕ) πρόκειται να ανοίξει στο Άμπου Ντάμπι μετά από μια αλλαγή στη νομοθεσία που επιτρέπει την παραγωγή αλκοόλ και την πώληση στην χώρα.